אחסון אתרים

 

אל תמתינו לרגע האחרון, לרגע בו האתר יהיה מוכן, בנוי, מעוצב, עם חומר שיווקי אטרקטיבי ותהיו מוכנים להעלות אותו לאוויר בכדי להתחיל לחפש פתרונות של אחסון אתרים. חשוב לחשוב על האופציות העומדות בפניכם בתחום של אחסון אתרים מבעוד מועד בכדי שתוכלו לבחון כל אופציה לגופה, לבצע את החישוב, לחבון עלות תועלת ובעיקר - בכדי שתצליחו לבחון כמה שיותר מודלים של אחסון אתרים. אז לפני שהאתר מוכן עד הפרט האחרון או אתם רק נמצאים בתחילת אפיון ובניית אתרים- זה בדיוק הזמן ללמוד לעומק על הנושא של אחסון אתרים:

 

אחסון אתרים - חינם תמורת פרסום:

אחסון אתרים הוא אמנם לא בחינםכאשר מדובר על חברות המתבססות על אחסון אתרים תמורת תשלום אבל - הוא יכול להיות בחינם ואף להעניק לכם דומיין (כתובת רשמית של האתר, העולה בסביבות 20$ לשנה) חינם בשנה הראשונה וכל זאת בתמורה צנועה להסכמתכם להקצות שטח פרסום קטן בעמוד הבית לטובת מנוע החיפוש גוגל. כאשר אתם פותחים את האתר שלכם לפרסוםשל גוגל - חברת האחסון בעצם מרוויחה כספים ישירות מגוגל תמורת הפרסום באתרשלכם ולכן אתם פתורים מתשלום. מודל זה של אחסון אתרים תמורת שטחי פרסום הוא רלוונטי בעיקר לאתרים נישתיים, קטנים והכי חשוב - חדשים! אשר עדיין אינם מרויחים וזו דרך נהדרת להוזיל עלויות אחזקת אתר אינטרנט.


אחסון אתרים - תמורת דמי אחסון:

ישנן חברות אחסון אתרים הפועלות על המודל הקלאסי של אחסון אתרים של חברות חיצוניות תמורתדמי אחסון יומיים. התעריף על אחסון האתר נגזר ישירות מנפח האתר, כמובן שאתר בעל נפח גבוהה יהיה יקר יותר לאחסון מאתר בעל נפח נמוך. אחסון אתר ליום יכול להתחיל מסך של 2,5 דולר ליום ומעלה. מודל זה של אחסון אתרים בתשלום מתאים לחברות המחזיקות אתרים הנהנים מתנועה ערה ולכן הם מתפרנסים מפרסומות באתר. בעלי אתרים העובדים במודל זה נהנים מתמיכה טכנית וטיפול אופטימלי בשרת אך לצד זאת, הם אינם חייבים להקצות שטח מעמוד הבית לטובת פרסומת של גוגל והם רשאים לפרסם כל חברה או מותג אשרמשתלם להם לפרסם באתרם.


אחסון אתרים בחברות בחו"ל - למי זה מתאים?

קיימת האופציה של אחסון אתרים גם בחברות בחו"ל. במקרה הזה יש לכם אלפי אופציות לאחסון אתרים אבל שימו לב, המודל של אחסון אתרים בחו"ל מתאים בעיקר עבור חברות וארגונים אשר מעלים לרשת אתרים באנגלית או שפות אחרות ואלו אתריםפ אשר מיועדים מראש לקהל בינלאומי, אתרים המסתיימים בסיומת COM  או סיומות של מדינות אחרות כי אז האתר נהנה מקידום אופטימלי ברשתות הזרות.


אחסון אתרים על גבי תיקיות FTP - מהם היתרונות ומהם הסיכונים של מודל זה?

קיימת אפשרות חינמית לחלוטין של אחסון אתרים ללא דמי אחסון יומיים וללא הקצאת שטחי פרסום וחסויות של גוגל או אףחברה אחרת. מדובר כמובן על אחסון אתרים עלגבי תיקיות FTP ברשת. היתרון הוא כמובן העלות האפסית.החיסרון הוא העדר כתובת לפנות אליה במקרה של תקלות והעדר תמיכה טכנית וטיפול בבעיות תקשורת.